Edytowanie preferencji plików schematów XML

W przypadku plików schematów XML można ustawić różne preferencje, takie jak domyślna docelowa przestrzeń nazw oraz używany przedrostek konstrukcji językowych.

Aby określić preferencje pliku schematu XML, wykonaj następujące czynności:

  1. Wybierz z menu opcje Okna > Preferencje > WWW i XML > Pliki schematów XML.
  2. Zaznacz pole wyboru Kwalifikuj konstrukcje językowe schematu XML, jeśli chcesz, aby do wszystkich konstrukcji językowych schematu XML był dodawany przedrostek.
  3. W polu Przedrostek konstrukcji językowych schematu XML wpisz przedrostek, który ma być stosowany we wszystkich konstrukcjach językowych schematu XML w danym schemacie XML. Tradycyjnie do oznaczenia przestrzeni nazw schematu XML stosowany jest przedrostek xsd, ale można użyć dowolnego. Celem powiązania jest identyfikowanie elementów i typów prostych jako należących do słownictwa języka schematu XML, a nie do słownictwa autora schematu.
    Uwaga: Przedrostek nie zostanie wyświetlony w schematach już istniejących. Pojawi się jedynie w nowych schematach, które zostaną utworzone po wprowadzeniu przedrostka i kliknięciu przycisku Zastosuj. Wszystkie już istniejące schematy będą miały przedrostek określony w schemacie zastosowanym do konstrukcji językowych schematu XML.
  4. Możesz też zmienić wartość pola Domyślna docelowa przestrzeń nazw. Wartość wprowadzona w tym polu będzie stanowić domyślną docelową przestrzeń nazw dla wszystkich nowotworzonych plików schematów XML.
  5. Kliknij przycisk OK.